لاکهید مارتین تا ۲۰۲۱ هواپیمای مافوق صوت آزمایش می کند

خبر

لاکهید مارتین قراردادی ۲۴۷.۵ میلیون دلاری با ناسا امضا کرده تا هواپیمایی بسازد که با سرعت مافوق صوت و بدون سروصدا پرواز می کند. نخستین پرواز آزمایشی هواپیما ۲۰۲۱ انجام می شود.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، شرکت لاکهید مارتین قرادادی با ناسا امضا کرده تا هواپیمای مافوق صوت و بدون سروصدای X-planeبسازد که از لندن تا نیویورک را در سه ساعت طی می کند.

شاخه Skunk Works این شرکت قراردادی ۲۴۷.۴ میلیون دلاری با ناسا امضا کرده تا X-plane را طراحی کند و بسازد. نخستین پرواز آزمایشی این هواپیمایی در ۲۰۲۱ میلادی انجام می شود.

سرعت X-plane به ۱.۵ ماخ می رسد و در آن از فناوری های مختلفی استفاده می شود تا سر و صدای پرواز حذف شود. لاکهید مارتین براساس قراردادی که در سال ۲۰۱۶ امضا شد طرح های اولیه از چنین هواپیمایی را فراهم کرده است. طول هواپیمای مذکور حدود ۲۹ متر و عرض بال آن نیز حدود ۹ متر خواهد بود. وزن هواپیما پس از مسافرگیری و حمل بار به بیش از ۱۴ تن می رسد.

این هواپیما می تواند در ارتفاع ۱۶۷۶۴ متری به سرعت ۱.۴۲ ماخ برسد.

ناسا در ۲۰۱۹ میلادی طرح را بررسی می کند و پروازهای آزمایشی در ۲۰۲۱ میلادی آغاز می شوند. در ۲۰۲۲ میلادی پروژه وارد فاز دوم می شود که در آن ناسا فناوری های بی سروصدا بودن پرواز را آزمایش می کند.

 

https://www.mehrnews.com/news/4262939/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *